E Diel, 03.29.2020, 9:40 PMMirësevini Guest | RSS
OraShqiptare
Meny kryesore
Section categories
Punimet Tona [7]
Voto
Vota juaj na dërgon drejt ardhmërisë...
Totali i përgjigjeve: 55
Statistikat

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Forma e hyrjes

Punimet Tona


Ballina » Dosjet » Punimet Tona

Kur Zemra Fillon Të Qaj!
[ Shkarko nga ky server (12.2 Kb) ] 10.21.2010, 1:54 AM

               Kur  Zemra Fillon Të Qaj !


Diçka po më verbon

po më humb shikimin,

po më tret,

po më zhduk !

Ah! Aq shumë, aq gjatë

sikur e ndjej që s‘do të përfundon!

Një shigjetë po del nga harku

më shpon,

më lëndon ...

Filloj të qaj

KOT !

Asgjë nuk ndryshon

vetëm lot

dhe lot ...

Mendime të errëta

Pendime!

Kërkoj ta kthej kohën

sërish diçka e kotë

kërkoj shumë gjëra

por të kota!

Ah sikur të mundem

vetëm edhe njëherë

jo më shumë!

të udhëtoj

në atë ëndërr të bukur

ku realiteti ishte paqyrë!

E shikoja veten

e lumtur, e bukur,

e buzëqeshur ...

Tani ajo pasqyrë

është e thyer

dhe ç’doher që qëndroj pranë saj

dukem e shëmtuar,

e mërzitur!

Një lodhje e madhe

më këput shpirtin,

kam dhimbje!

Copëzat e zemrës

nuk mun ti mbledh!

Do të doja të

shndërohem në një

bust me ngjyrë të zezë

ku zemra s’do të rrahte

dhe lotët s’do t’më vizitonin

Asnjëherë!

                                                                                     by: Bije Alili III-2

Kategori: Punimet Tona | Postuar nga: Papucja | Tags: Xheneta Lama, Rabije Alili
Shikues: 668 | Shkarkime: 120 | Komentet: 5 | Vlersimi: 5.0/1
Totali i komenteve: 2
+1  
2 SHEFI   (10.28.2010 2:13 AM) [Hyrje]
shum poezi e mireeee...just next !

+1  
1 Denis Bajrami   (10.25.2010 5:16 PM) [Hyrje]
Pse Rabije e deshpruar nga jeta ?:P

Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Kërko
Partnerët
  • Zef-lush-marku
  • Powered by uCoz " Zef Lush Marku "